ERP dla technologa

Przygotowując zlecenia, korzystasz z aplikacji czy przygotowujesz je na kartce? Niezależnie, jaka jest odpowiedź, oba procesy powodują, że kalkulacja zlecenia nie będzie miała konsekwencji dla innych osób/ działów.

W przypadku kartki papieru czas poświęcony na jej analizę i zarejestrowanie zlecenia, wykonanie zakupów itp. jest zbędnym kosztem. Dział zakupów musi ręcznie tworzyć zamówienia, konsultować je z osobami zarządzającymi produkcją. A co w przypadku zmiany w technologii wykonania zlecenia? Wtedy sytuacja staje się dużo trudniejsza, a ciąg działań musi zostać powtórzony. W przypadku oprogramowania związanego ze stanowiskiem pracy sytuacja jest nieco lepsza, lecz tak czy inaczej czas i brak informacji dalej będzie dla firmy zbędnym kosztem.

W Plan-de-CAMpagne praca technologa, konstruktora lub osoby wyceniającej staje się dużo przyjemniejsza, a co istotne związana z innymi działami/funkcjami w firmie. Kalkulacja/technologia przedstawiona jest w formie przejrzystego drzewa kalkulacji. Wybierz nasz program ERP dla technologa i zoptymalizuj pracę całej firmy!

Dobór narzędzi oraz integracja z CAM – Sprawdź!

Plan-de-CAMpagne: ERP dla technologa

Wydajne przygotowanie zlecenia z systemem

  • Stały wgląd w realizację zlecenia
  • Powiązanie z planowaniem produkcji
  • Zasada wprowadzania danych „tylko raz”
  • Powiązanie z zamówieniami materiałów i kooperacji
  • Generowanie wszystkich wymaganych dokumentów i sprawozdań
  • Stały podgląd wykorzystania materiałów oraz czasu trwania poszczególnych operacji
  • Duża szybkość w wykonywaniu kalkulacji, składaniu ofert, przygotowywaniu zleceń produkcyjnych
  • Bezpośrednia rejestracja czasów pracy (z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych lub bez nich) dla poprawy przyszłych kalkulacji/zleceń

Jednolite wprowadzanie danych: PROSTO

Od jednolitego wprowadzania danych rozpoczyna się właściwa wycena. Wszystkie dane niezbędne do wysłania ofert w Plan-de-CAMpagne wprowadzone są w szybki sposób. W celu wysłania oferty można je wykorzystać poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Program sprawdza dostępność materiałów, a w przypadku braku o ich spodziewanej cenie i właściwościach. Plan-de-CAMpagne automatycznie generuje potrzeby zamówień w odniesieniu do konkretnego zlecenia lub w celu uzupełnienia stanów magazynowych. Każda z dodanych do zlecenia operacji może być uzupełniona o teksty operacyjne, jak również o pliki z kodami CNC.

Szczegółowe podsumowanie: INTUICYJNE

Istotne jest zachowanie kontroli nad szybkim i graficznie przejrzystym wglądem w postępy zlecenia. W jednym miejscu zwanym Centrum kontroli system wskazuje czy zakupy są rozpoczęte oraz w jakiej ilości zostały przyjęte bądź przyjęte częściowo po odrzuceniach. Plan-de-CAMpagne wskazuje również informacje związane ze stanem zamówień u podwykonawców. Program oczekuje powrotu detalu od kooperanta po danej operacji. Jeśli pojawią się opóźnienia, dzięki systemowi użytkownik ma czas na właściwą reakcję.

Szybko, jasno: ŁATWO

W Plan-de-CAMpagne masz możliwość operowania skrótami, przesuwania detali, materiałów czy operacji w dowolnym momencie. Możesz również aktualizować ceny, zmieniać wymiary, dodawać rysunki, inne pliki, przekazywać zadania innym osobom oraz wykonywać wiele innych zadań w szybki i prosty sposób. Kalkulacja czy technologia przygotowywana jest w kilka minut. Twoje działania wiążą się z procesami logistycznymi, takimi jak rezerwacje materiałów potrzebnych do realizacji zlecenia. Różne widoki dają Ci możliwość szybkich i przejrzystych podglądów.

Przedstawienie rekalkulacji: ZYSK

Rejestracja czasów wykonania operacji w Plan-de-CAMpagne ma za zadanie przedstawianie informacji przeliczeniowych m.in. osobom kalkulującym zlecenia. Informacje mogą być przedstawiane na specjalnym raporcie. System wspiera wysoce wydajne zdolności przeliczania rzeczywistych czasów realizacji zlecenia, a najbardziej istotne informacje przedstawianie są na bieżąco. Oprócz śledzenia czasów pracy przy danej operacji, system przedstawia informacje związane z rzeczywistym wykorzystaniem materiału. Tobie pozostaje jedynie interpretacja danych!

PDC: KOMPLETNE ROZWIĄZANIE

Plan-de-CAMpagne to kompletne oprogramowanie dla firm produkcyjno-usługowych. W programie możesz wykonywać zadania automatycznie lub krok po kroku wykonywać operacje ręcznie. System obsługuje dużą liczbę zmiennych i wyliczeń w celu wykonania prawidłowej kalkulacji zlecenia. Istotne jest, że użytkownik na każdym etapie pracy ma możliwość pełnej kontroli nad operacjami wykonywanymi w systemie. Przystępne możliwość wyszukiwania, sortowania czy filtrowania pozwalają bardzo szybko dotrzeć do szukanej informacji.