fbpx

BEMET program do zarządzania produkcją
Sprzedaż:
  536 337 383   |   Marketing:   606 430 851

Ułatwienie pracy kontrolera jakości

W codziennej pracy napotykasz na wiele zadań, które wymagają od ciebie precyzji. Czy obecnie dysponujesz narzędziem pozwalającym ci na skuteczną ewidencję i kontrolę nad uzyskanymi informacjami? Czy masz możliwość prostego wykorzystania uzyskanych danych oraz ich późniejszego przełożenia na zbiorcze zestawienia? Wybierz nasz program ERP dla kontrolera jakości!

Bemet może ułatwić pracę kontrolera jakości poprzez umożliwienie ścisłej kontroli jakości od momentu wprowadzenia zamówienia, przez cały proces produkcyjny aż do wysyłki gotowego produktu.

Dzięki zintegrowanym modułom umożliwia szybkie i łatwe dostęp do informacji o jakości surowców, procesów produkcyjnych oraz testów kontrolnych. Program umożliwia także generowanie raportów o jakości produktów, co pozwala na bieżąco monitorować procesy produkcyjne i wprowadzać niezbędne korekty w celu poprawy jakości końcowych produktów.

Korzyści z Bemet dla kontrolera jakości

Przejrzyste raporty

W czasie realizacji zleceń, w przypadku jeśli pracownik zauważy odstępstwo od normy ma możliwość natychmiastowego zgłoszenia raportu.

Raport opisuje sam błąd, jak też ilość wadliwych sztuk i operację, przy której zaistniał. Natychmiast po jego zgłoszeniu Bemet odczytuje informacje powiązane z raportem i w przystępnej formie przedstawia je na pulpicie systemu. Osobą odbierającą raport jest kontroler jakości.

Równocześnie raport trafia do centrum informacji działu kontroli jakości. W każdym momencie możliwy jest szybki przegląd wybranych raportów.

Najważniejsze informacje w jednym miejscu

Wszystkie informacje w Bemet związane z raportami kontrolnymi docierają do jednego miejsca. Miejsce to stanowi podstawę dla pracy kontrolera jakości. Bez względu czego dotyczy raport, pojawi się on w jednym miejscu, dodatkowo w bardzo przejrzystej formie.

Informacje mogą być filtrowane oraz sortowane na wiele sposobów. Istnieje możliwość generowania zestawień. Mogą one przybierać różną formę, od prostych raportów po złożone podsumowania. Ich treść i forma zależy wyłącznie od użytkownika.

Już nigdy więcej nie pojawi się sytuacja, w której będziesz zmuszony nieskutecznie poszukiwać informacji. Od teraz może ona być łatwo dostępna oraz co ważne przedstawiana w chwili zaistnienia zdarzenia.

Poprawa jakości zarządzania informacją

Każdy z raportów przedstawiany jest do analizy. Analiza może zakończyć się „jednym kliknięciem”. Wtedy będzie ona miała na celu jedynie ewidencję zdarzenia.

Możliwa jest również szczegółowa analiza. Ta opcja wiąże się przetworzeniem raportu. Przetworzenie raportu opiera się na dotarciu do przyczyny zdarzenia, określonym działaniu związanym z jego realizacją oraz na rozwiązaniu problemu. W zależności od typu raportu realizacja może być różna.

W przypadku raportu związanego z brakiem możliwa jest produkcja brakujących sztuk. W tej sytuacji zlecenie zostanie potraktowane jako naprawcze, w związku z czym po zakończeniu jego realizacji system przedstawi informacje dotyczące zwiększonych przez braki kosztów produkcji.

W przypadku zakończenia realizacji raportu zewnętrznego (np. reklamacji) pojawia się możliwość wysłania do klienta elektronicznego zestawiania przedstawiającego rozwiązanie problemu.

Oszczędność czasu dzięki współpracy

W Bemet ewidencjonowane są wszelkie działania związane z prawidłowym przeprowadzeniem prac kontrolnych związanych ze zleceniem. Kontrola jakości może odbywać się na poziomie poszczególnych operacji, określonych detali czy całych wyrobów.  Kontrola jakości może odnosić się również do przyjmowanych towarów czy zleceń od kooperantów, jak też do już wysłanych klientowi produktów.

W zależności od podziału obowiązków na finalną informację związaną z procesem kontroli jakości, składają się działania poszczególnych osób związanych z miejscami, w których odbywa się kontrola jakości. Przykładowo jeśli przyjmowany jest towar, pracownik odpowiedzialny za przyjęcie może samodzielnie wykonać kontrolę, a jej wynik zostanie natychmiast przedstawiony kontrolerowi jakości/działowi kontroli jakości. Ten sam pracownik może także zaklasyfikować przyjmowany towar do przeprowadzenia kontroli jakości, po czym kontrola zostanie wykonana przez kontrolera jakości.

Opcje Bemet dla kontrolera jakości

analiza i przetwarzanie raportów produkcyjnych

analiza i przetwarzanie raportów zewnętrznych, np. od klienta

analiza i przetwarzanie raportów magazynowych, np. związanych z przyjmowanymi towarami

możliwość generowania raportów i zestawień

kontrola nad raportami braków lub usterek

automatyczne odpowiedzi na zgłoszenia klientów  

A może sprawdzisz demo ?

Nic nie przekona Cię bardziej, niż samodzielne testy programu Bemet. Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w sprawie demo.